a

CHP’de garip işler oluyor!

Hanımefendi Gülbahar Türkyılmaz. Belediye başkanı eşinden de önde duran, bir çok etkinliğin başrolünde yer alan Gülbayar hanımla ilgili söylenilen şu, milletvekili adayı olmak için çaba harcıyor.

Son dönemde CHP Bursa örgütlerinde ilginç tartışmalar oluyor. Taht kavgaları devam ederken, ilginç siyasi manevralara artık gözle görülür hale gelmiş durumda.

Bugün konumuz Mudanya ve Türkyılmaz…

Geçtiğimiz günlerde Mudanya’ya gittim. Ordaki siyaseti takip eden sol kesime yakın arkadaşlarla sohbet ederken önemli gelişmeler olduğunu öğrendim. Aslında son dönemde gözümüze çarpıyordu ancak bunu CHP’li dostların dillendirmesi değerli.

Kamuoyunun bildiği üzere Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, yeni dönemde de aday olmak istediğini uzun zaman önce açıklamıştı. Ancak son aylarda öne çıkan bir başka Türkyılmaz var.

Hanımefendi Gülbahar Türkyılmaz. Belediye başkanı eşinden de önde duran, bir çok etkinliğin başrolünde yer alan Gülbayar hanımla ilgili söylenilen şu, milletvekili adayı olmak için çaba harcıyor.

Burada bir hatırlatma yapalım. Gülbahar hanımın kardeşi Hatice Doğan CHP Kestel İlçe Başkanı. Eşi Mudanya Belediye Başkanı. Ve kendisi de milletvekilliğine oynuyor.

Hepinizin iyiymiş. Sabahtan akşama Osmanlı’ya babadan oğula taht geçmesi yüzünden yerden yere vuran CHP’de aynı aile her koltuğu doldurmanın peşinde anlayacağınız.

Gülbahar hanım piknikler düzenliyor örneğin. Kaynak belediyeden ise Gülbahar hanım niye öne çıkıyor. Dahası belediye siyaseten öne çıkmaya çalışan birisi bu imkanı neden sağlıyor. Partiden ise bu kaynak, ilçe başkanı il başkanı varken neden Gülbahar hanım.

Meselenin kafamızda netleşmesine ise son iki organizasyon vesile oldu. Mudanya’dan İstanbul’a gezi düzenliyor Gülbahar Türkyılmaz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle. Bu da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yakınlık mesajı.

Aslında yakın mı uzak mı bilmiyoruz ancak Türkyılmaz çiftinin özel bir gayreti var İBB’ye yakınlaşmak için. Hani imkan olsa Mudanya’yı İBB’ye bağlayacaklar. Kendi şehrinde bağlı olduğu Büyükşehir Belediyesi’ni yok sayan Türkyılmaz’ın kendini İstanbul’a yanaştırması, saçma olsa da CHP zihniyetinin bir tezahürü.

İkinci görüntü ise Kapalı Pazar yeri temel atma töreni. CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın katıldığı törende Gülbahar hanım yine başrolde. Saniye yanından ayrılmıyor eşiyle birlikte Salıcı’nın.

Sonuç olarak milletvekilliği için ön seçimin yapılma olasılığı yüksek olan Bursa’da, Hayri Türkyılmaz büyük sevdası Gülbahar Türkyılmaz’ı vekil yapmanın gayreti içinde. Bu da hali hazırda başından beri destek verdiği Nurhayat Altaca Kaşyışoğlu’na sen biraz kenara çekil.

İki dönem destek verdik, şimdi sıra sende Gülbahar ablan vekil olacak sen ona destek ver denecek muhtemelen. Ön Seçim kararı alınırsa Hayri Türkyılmaz, işi gücü bırakıp gece gündüz eşini listede ön sıraya çekmek için çaba harcar.  

Bu durum CHP’li arkadaşlarında dikkatini çekiyor. Örgütte büyük rahatsızlık olduğunu söylüyorlar. Dahası Türkyılmaz’ın eşini vekil yaptırmak istemesini kabul edilebilir bulmuyorlar.

Bu durumun partinin iddialarını çürüttüğünü ve kişisel çıkarların ön plana çıktığını gösterdiğini ifade ediyorlar. Hatta Hatice Doğan’ı Kestel Belediye Başakanlığı’na, kayınpederini il başkanlığını, kaynını da Dikili Belediye başkanlığına aday göstersin diyerek tepkilerini ortaya koyuyorlar.

Bakalım Türkyılmaz’ların planı tutacak mı?

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

İlk sınav 18 Eylül’de, 2. oturum ise 24-25 Eylül’de yapılacak