a

CHP Bursa vekilleri ne yapar?

Milletvekilliği çok önemli bir görev alanıdır. Hangi partiden olup olmadığının da bir önemi yoktur. Milleti temsilen her kurumla her kişiyle her alanla ilgilenme yetkisi ve görevini üstlenmektir. 

Milletvekilliği çok önemli bir görev alanıdır. Hangi partiden olup olmadığının da bir önemi yoktur. Milleti temsilen her kurumla her kişiyle her alanla ilgilenme yetkisi ve görevini üstlenmektir

Ancak bizdeki muhalefet milletvekilleri kendilerini sadece laf üretmek, polemik yapmak üzerine kurgulamış durumdalar. Bir tek tane olumlu adım atan muhalefet milletvekili var mı misal Bursa’da. 

İktidar milletvekilleri bir gayet Bursa’nın her sorunuyla yakından ilgileniyor, bir şeyler yapmaya, şehre katkı sağlamaya uğraşıyorlar. Örneğin Mustafa Esgin, Refik Özen, Ahmet Kılıç.  atom karınca gibi her yerdeler. 

Oysa muhalefetin 7 milletvekili var Bursa’da ve isimlerini ancak polemik olunca duyuyoruz. Dozer önüne yatılacaksa Nurhayat Kayışoğlu, HDP’ye destek lazımsa Orhan Sarıbal, İYİP’lilerle ilgili zaten diyecek kelime yok. Sadece kaos ve polemikte besleniyorlar. 

Geçen hafta ibretlik bir örnek yaşandı aslında. CHP ve İYİP’liler Yenişehir Havaalanı müdürünü ziyaret ediyor. Müdür bey zarif adam. 2 yıl sonra gelen bu hayırlı olsun ziyaretini kabul ediyor (!) Anca akıllarına gelmiştir diye. 

Anlatıyor yapılan çalışmaları bu arada da seferlerle ilgili bir sıkıntının olduğunu ancak  Bursa Milletvekili Mustafa Esgin’in girişimleriyle çözülmek üzere olduğunu söylüyor.

Biraz akıllı siyaset yapıyor olsa bu muhalefet, buradan kahramanlık hikayesi yazacak. Ama hemen patlatıyorlar her zaman olduğu gibi yaygarayı.

Muhteremler tam fırsat gelmiş. Milletvekillerinizi harekete geçirin. Gitsinler THY’ye. Boy versinler olabildiğince. Rüzgar yapsınlar Bursa uçuşları için görüştük çözüyoruz diye. Zaten hamaliyesini Mustafa Esgin Bey yapıyor dimi? 

Akıllanmazsınız siz!

Bu kadar fukara olunca zekâdan sonuç da rezil olmayı beraberinde getiriyor. Yaygarayı koparan CHP ve İYİP’e 24 saat geçmeden tokadı yapıştırıyor AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan ve Bursa Milletvekili Mustafa Esgin. 

Davut beyle Mustafa Bey de pek zalim. Buldular mı böyle pas, kalenin 90 diye tabir edilen yerinden örümcek ağlarını alacak şut çıkarıyor vallahi. 

Yenişehir Havaalanı’na gidip hem inceleme yapıyorlar hem de muhalefetin alda at dedikleri pası filelerle buluşturuyorlar. Bursa seferleri devam edeceği gibi yeni seferler de eklenebilir. 

CHP Bursa’nın İsmet Paşa’sı da biz tepki gösterdik vazgeçtiler diyormuş iyi mi? Boyacı küpü sok çıkar. THY ve uçuşlarla ilgili programlar haftalarca yapılan çalışmalar sonucu şekilleniyorlar

Aldım bu uçağı verdin şuraya diye bir şey olur mu Allah aşkına. 

Hiç bir şey yapmıyorlarsa da muhalefet temsilcileri ve vekilleri milletin yüzünü güldürmekte pek maharetler. Her açıklamaları ve her rezil rüsva oluşlarıyla insanların karnına ağrılar girene kadar güldürüyorlar.

Kimse bunlara ne yaparsanız yapın milleti üzerimize güldürmeyin de demiyor anlaşılan. Daha kendilerini idare edemiyorlar memleket idare edecekler. 

Bu arada iktidara da yazık! Rakipleri tüy sıklet işler yaparken ağır sıklette kendi başlarına yürüyorlar. Azıcık zorlayacak rakip olsa onların da enerjisi daha da artacak. İsmet Karaca, biraz akşamları partiye uğrayıp ders çalışmanın vakti geldi de geçiyor. 

Bak uyarayım böyle gidersen seni sahada ezer geçerler, vekillik hayali kurarken Antalya’da biber domates taşıyan kamyonlarını direksiyonuna geçmek zorunda kalırsın. 

Benden uyarması. 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Datça Belediyesi, Karl Marx’ın yerine Suavi’nin fotoğrafını paylaştı