a

Bursaspor nihayet doğru ellerde!

Son yönetim de dâhil olmak üzere İbrahim Yazıcı döneminden berine yazık ki kötü yönetilen, borç batağına batan

Son yönetim de dâhil olmak üzere İbrahim Yazıcı döneminden berine yazık ki kötü yönetilen, borç batağına batan ve sportif olarak büyük hayal kırıklıkları yaşayan bir Bursaspor var. 

Hergelen yönetim bilmem kaç para hibe geliyor onlarca topçu alıyor ve giderken kulübün gelirlerine temlik koyarak ya da satılan futbolcuların paralarını ceplerine alarak gidiyor. 

Bursaspor borçlanıyor, borç sürekli artıyor ama yöneticiler hayatlarında bir arada görmedikleri kadar para alacaklı oluyor.

Bursaspor Türkiye Süper Ligi’nde şampiyon olup küme düşen tek takım. Bursaspor, futbolcu yetiştirip satmasına rağmen borçları İstanbul takımlarıyla neredeyse yarışacak hale gelen bir kulüp.  Ve artık Bursaspor bu tür yönetim anlayışlarını terk etmek zorunda olan ilk kulüp! 

Ya kurumsallaşacak ya da karanlığa gömülecek. İşte buradan yola çıkarak önemli bir umudun yeşerdiğini ifade edebiliriz. 

Büyük iddialar ve özellikle Bursa’daki belli odakların desteği ile geçen yaz başında yönetime gelen Hayrettin Gülgüler ve yönetimi geçtiğimiz günlerde yönetimi bıraktı ve olağanüstü kongre kararı aldı. O günden beri de ne Gülgüler ne de yönetimini gören yok. 

Kulübün borçlarının astronomik oranda arttığı iddiaları ve futbolcu satışlarıyla ilgili tartışmalar devam ederken, bu şehrin belediye başkanı Alinur Aktaş yapması gerekeni yaparak vaziyete el koydu adeta.

Bursaspor üzerinden yıpratılmak istenen ve Bursasporlulara adeta hedef yapılan Aktaş, yönetimin bırakmasının ardından hemen devreye girerek transfer tahtasını son gün açtırdı ve TFF 1.Lig’de düşme hattında olan Bursaspor’un transfer yapabilmesini sağladı. 

Takımı büyük destek sağlayan Alinur Aktaş, kulübü de yönetimsiz bırakmamak adına dahası Bursaspor’u içine düştüğü durumdan kurtarmak için kolları sıvadı. Büyükşehir Belediye iştiraki BURFAŞ’ın Genel Müdürü Ömer Furkan Banaz’ı kulüp başkanlığı için yönlendiren Aktaş, Bursa iş dünyasını da harekete geçirmek için adımlar atmaya başladı. 

Genç bir başkan ve yeni yöneticilerle Bursaspor’u ilk etapta  bulunduğu kaostan çıkarmak için önemli bir adım atan Aktaş’ın Banaz tercihi kulübün önümüzdeki dönemde kurumsal yapıya kavuşmasının da sinyali aynı zamanda. 

Herkes görüyor ve kabul ediyor ki bugüne kadar gelen sistemle artı Bursaspor yönetilemez. Şeffaf, akılcı ve gönümüz şartlarına uygun bir yönetim şekli Bursaspor için ekmek kadar su kadar elzem. İşte Banaz ve yönetiminin önümüzdeki süreçte en büyük mücadeleleri bunun için olacak. 

Bursa’yı yeniden kenetleme fırsatı da ortada duruyor. Bunu Aktaş’ın desteği ile Banaz ve arkadaşları başarabilirler. Anlayacağınız yeniden umutları yeşertme zamanı. Ve bu kabustan uyanmak için yönetime destek sağlama zamanı.

Maddi ve manevi olarak kent Bursaspor’un yanında olmalı. Yönetimde şeffaf ve hesap verebilir bir şekilde tüm çıplaklığı ile ne var ne yoksa ortaya koymalı dahası Bursaspor’da yanlış işler olmuşsa onları da kamuoyuna aktarmalı ki bundan sonra Bursaspor’a talip olanlar kulübe hizmet vermek için gelsinler.  Abuk sabuk işlerle kulübü reklam aracı kullanmak ya da akıl almaz alacak iddialarıyla ve kulübün gelirlerine temlik koyarak ipotek altına almasınlar. 

Bugün Bursaspor’dan alacağım var diyenlerin alacakları da bağımsız denetçiler tarafından mutlak suretle denetlenmeli!  Hatta maliye tarafından da! 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

“Nilüfer’de işler ayna kalp kalbe buluşup oyna”