a

Burkay’ın ufku ve BTSO vizyonu!

Kuşku Yok ki İbrahim Burkay BTSO Başkanı olduktan sonra kurumu daha ileriye taşırken Bursa için de önemli pencereler açtı. Ortaya koyduğu vizyon ve ufuk, Bursa'ya değer katarken, BTSO’yu da ülke genelinde önemli bir noktaya taşıdı.

Kuşku Yok ki İbrahim Burkay BTSO Başkanı olduktan sonra kurumu daha ileriye taşırken Bursa için de önemli pencereler açtı. Ortaya koyduğu vizyon ve ufuk, Bursa’ya değer katarken, BTSO’yu da ülke genelinde önemli bir noktaya taşıdı.

BTSO seçimleri önümüzdeki ayın başında yapılacak ve İbrahim Burkay bir kez daha başkanlığa talip. Geçen hafta bir otelde geniş katılımla, hem bugün kadar yaptıklarını hem de geleceğe dair planlarını paylaştı. Sahnede kendine güvenen, Bursa’ya inanan bir başkan çıktı. sunumu katılımcılar ilgiyle izledi.

Önemli mesajlar verdi BTSO Başkanı Burkay. BTSO üyelerine seslenerek, “Yeni başarı hikayelerini hep birlikte yazacağız” dedi örneğin ve bunu Tüm Bursa’ya genişletti.

Burkay, Bursa iş dünyasının desteği, kentteki güçlü sinerji ve ortak akılla yaklaşık 10 yılda kent ve ülke ekonomisi tarihine birçok makro projeyi kazandırdıklarının altını çizdi ve bunlardan önemli örnekleri paylaştı.

Güçlü bir vizyon, güçlü bir strateji, güçlü bir ekonomi ve güçlü bir nesil hedefiyle projeler geliştirdiklerini anlatan Burkay, “Biliyoruz ki ne yapsak Bursa’mız için az. Ne yaptıysak Bursa’ya değer. Yeni dönemde de sadece Bursa’nın değil, Türkiye’nin başarı hikayesini hep birlikte yazacağız.” İfadelerini kullandı.

Sheraton Otel’de düzenlenen programa, BTSO Meclis ve Meslek Komitesi ile Yüksek İstişare Kurulu üyelerinin yanı sıra iş dünyası kuruluşlarının temsilcileri, OSB başkanları ve SİAD’ların yöneticilerinin de yer aldığı yaklaşık bin kişi katıldı.

Ve Burkay’a tam destek verdi gördüğümüz kadarıyla. Ur-ge projelerinden teknoloji ve eğitim adasındaki çalışmalara, TEKNOSAB’dan yeni sahnayi bölgeleriyle ilgili görüşlerine kadar her anı dikkatle hazırlanmış sunumda, Burkay salonun enerjisini başından sonuna kadar elinde tutmayı başardı. Bu çok önemli bir beceri.

Burkay,yaptıklarını anlattı ancak en çok süreyi yapacaklarına ayırdı. Yeni dönem mottosunu ‘Kendine İnan Ülkene Güven’ olarak belirlediklerini anlatan Burkay, “Başkalarının kurduğu oyunun iyi bir aktörü olma devrini atlattık. Kurala uyan değil, kural koyan bir Bursa olmak istiyoruz” dedi.

Burkay, şöyle devam etti: “Bursa’yı en iyi bizler tarif edebiliriz. Dünyadaki yeni değişimi en hızlı okuyacak ve yakalayacak kent Bursa. Bunu ıskalamamamız lazım. İş dünyamızın desteklerini alarak bu projeleri hayata geçirdik. Bizim ihtiyacımız olan Türkiye’nin kalkınması adına yol haritamızı bir bir hayata geçirmek. Bize gelen her projeye sahip çıkıyoruz. 70 komiteden arkadaşlarımız bu bilinçle 1 Ekim’de demokrasi şöleni havasında seçimlerimizi yapacağız. Yeni dönemde sadece Bursa’nın değil, Türkiye’nin başarı hikayesini hep birlikte yazacağız. Çünkü kendimize inanıyor, ülkemize güveniyoruz.”

İbrahim Burkay, TOBB’da da ağırlığı olan son olarak TFF Başkan yardımcılığı gibi çok önemli bir göreve getirilmesi de üzerinde önemle durulması gereken konular. Yeni dönemde de BTSO ve Bursa’nın daha ileriye gitmesi için çok ciddi projeler ve hedefler var. Bursa ve BTSO bunu başarabilecek güçte.

Bunu sağlamanın en kritik eşiği ise kent yöneticileri ile BTSO’nun daha fazla ortak hareket etmesi, birbirlerine destek olması ve ortak vizyonlar belirlemesinden geçiyor. Daha çok konuşup daha çok Bursa için kafa yormanın faydası olacaktır.

Hem kent yöneticileri hem de BTSO yönetimi buna açık. Güç birliğinin Bursa’yı çok daha ileriye götereceğin de kesin. O halde Bursa’nın geleceğini planlamak için tüm kesimlerin masada olacağı bir yapılanmayı sağlamak da güç olmasa gerek.

Bundan sonraki en önemli adım kurum kurum değil Bursa’nın topyekün birlikte hareket etmesi olmalı. İbrahim Burkay bunun sinyallerini veriyor. Umuyorum ki diğer kesimler de bu mesajı alıp gereken adımları atarlar.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Bakirelik itirafıyla şaşkına çeviren Merve Taşkın, Türkiye’den ayrıldı!