fbpx
a
reklam

Bu milletin umutlarını yeşertecekler!

Kendimizi bildik bileli Türkiye’de gençler ne yazık ki olması gerektiği yerde yani baş köşede değil hep kapının girişinde tutuldu. 

Kendimizi bildik bileli Türkiye’de gençler ne yazık ki olması gerektiği yerde yani baş köşede değil hep kapının girişinde tutuldu. 

Bir takım siyasi akımlar gençlerden yararlanmak ve onları daha geliştirmek yerine, kışkırtarak sözüm ona akıllarındakini elde etmeye uğraştı.

Gençler geleceği inşa etsin…

O günler kaldı da geride bir zihniyet var ki bir türlü kalmıyor geride.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti son 20 yılda gençleri için inanılmaz yollar açtı, onların önüne geleceği inşa etme fırsatlarını sundu. Sunmaya da devam ediyor.

Gençler rahat olsun, gençler geleceği inşa etsin, bilim üretsin, tarih yazsın, spor yapsın sanatla ilgilensin diye binlerce yatırım on binlerce adım atıldı.

Dün bir avuç seçkinin kullanabildiği imkânlar artık mahallelerde var. AK Parti iktidarı ile değişen ve gelişen süreçte gençlerimiz başarıdan başarıya koşuyor, bilim üretiyor, sanat yapıyor ve el attıkları her alanda büyük başarılar kazanıyorlar. Bir günde olmadı ama az zamanda çok işler başarıldı.

Ve Bursa…

Yüz binlerce öğrencisi, on binlerce üniversitelisi, üretimden spora, sanattan bilime her alanda gençleri ile geleceğe ışık tutan Bursa.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, son yıllarda gençlere yönelik o kadar çok yatırım yapıyor ve gençlerin adeta bir dediğini iki etmiyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, pozitif ayrımcılıkla en çok gençlerle ilgileniyor.

Kah evlerine gidip onlarla birlikte oluyor kah Görükle Gençlik Merkezi’nde çorba içiyor. Kitap fuarları düzenliyor gençler için. Sosyal medyadan onlarla iletişim kuruyor, onları dinleyip isteklerine cevap veriyor. Bursa gençler için dizayn ediliyor adeta.

Bakmayın siz sosyal medyada ve bazı sol yayın kuruluşlarında umutsuzluk pompalayan karanlıklara.

Bursa’da gençler geleceğe umutla bakıyorlar.

Onları destekleyen her an yanlarında olan, onları dinleyen ve onlar gibi hareket eden bir ağabeyleri, bir başkanları var.

Şimdi bak misal. Hafta sonu Bursa Uludağ Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesi öğrenci toplulukları üyesi bin 500’ü aşkın gence davet yapmış Alinur Aktaş. Merinos AKKM Fuaeye alanında gençlerle birlikte olup kahvaltı yaptılar.

Gençlerle sohbet edip zaman geçirdi. Onları dinledi, isteklerini not aldı.

Yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Tam 82 bin üniversite öğrencisi var Bursa’da 72 bini BUÜ, 10 bini de BTÜ’de olmak üzere. Türkiye’nin her ilinden, dünyanın birçok ülkesinden gençler Bursa’da eğitim görüyorlar.

Gençleri merkeze alan projeleri ve gönüllülük hareketiyle Türkiye Belediyeler Birliği tarafından ‘Genç Dostu Şehir’ seçilen, yine gençliğe yönelik projeleriyle AK Parti Genel Merkezi tarafından düzenlenen Yerel Yönetimler ve Gençlik Projeleri Yarışması’nda ödüle değer görülen Bursa Büyükşehir Belediyesi, gençlere yönelik adımlarıyla bunun hakkını veriyor. Gençler de yapılanları ve onlara verilen değeri anlıyor. O nedenle de Başkan Aktaş’ın daveti üzerine binlerce genç Merinos AKKM’deki buluşmaya katıldı.

Laf değil icraat bekliyor bu ülkenin gençliği ve o icraatı sergileyenlere saygısını da gösteriyor sevgisini de.

Allah’ı var Alinur Aktaş, gençlerle buluşunca onlarla birlikte olunca yüzü bir başka gülüyor, mutluluğu yüzünden okunuyor.

Başkan gençleri seviyor gençler de başkanı.

Gençlerle buluşmaya Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Birlik Vakfı Bursa Şube Başkanı Mustafa Bayraktarda katıldı.

Burada birde konuşma yapan Alinur Aktaş, Uludağ Üniversitesi’nde 72 bin, Bursa Teknik Üniversitesi’nde de 10 bin olmak üzere Bursa’da 82 bini aşkın üniversite öğrencisinin eğitim gördüğünü söyledi.

Bu öğrencilerin yaklaşık yüzde 47’sinin şehir dışından geldiğini hatırlatan Başkan Aktaş, Biz farklı etkinlik ve aktivitelerle onların sosyalleşmesine katkı vermeye çalışıyoruz.

Gençlik Kulübü uygulamanız gerçekten bütün Türkiye’ye örnek oldu ve 70 binden fazla öğrencimiz bu uygulamadan istifade ediyor. Bu uygulama ile öğrencilerimizle 365 gün 7/24 devam eden bir ilişkimiz var.

Kısa bir süre önce öğrenci topluluklarının seçimleri yapıldı. Uludağ Üniversitesi’nde 137, Bursa Teknik Üniversitesi’nde de 56 öğrenci topluluğumuz başkan, yönetici ve üyeleriyle bir araya geldik. Hem onları dinledik, hem de onları çeşitli hediyelerle ödüllendirdik. Gençler bizim geleceğimiz. Onlarsız bir Türkiye ve dünya düşünülemez. Büyükşehir Belediyesi olarak onları hayata en iyi şekilde hazırlamanın gayreti içindeyiz” sözleriyle gençlere olan hassasiyetini bir kez daha ortaya koydu.

Büyükşehir Belediyesi tarafından gençlere yönelik birçok faaliyet birçok etkinlik ve birçok yatırım sürdürülüyor. Her geçen gün daha fazlasıyla gençler için yapılıyor.

Gençlik buluşmalarıyla da sık sık gençlerin talepleri alınıyor. Bu son buluşma da aynı şekilde oldukça başarılı ve oldukça güzel bir faaliyet olarak gerçekleşti.

Bir eleştiri…

Ve bir eleştiri ya da bir öneri olarak kabul edilmesi gereken ayrıntı ile sonlandıralım yazıyı. Başkan Alinur Aktaş, gençlerle buluşmanın heyecanını yaşarken, konuşması sırasında büyükşehir bürokratlarının da gençlerin masalarına oturduklarını söyledi.

O anda bürokratlardan ellerini kaldırmalarını istedi. Sadece iki bürokrat el kaldırdı iyi mi?

Başkanları böyle canla başla hizmet ederken ve gönüller yapmaya çaba harcarken, bürokratlarının bu işleri ciddiye almıyor görüntüsü vermesi kabul edilemez.

Başkan gelirken sıraya dizilip boy veren bürokratların hem halka hem de başkana bu ayıbı yapmaya hakları yok.

Doğrusu kendilerine verilen görevleri layıkıyla yerine getirmeleri.

Başkan çalışıyor onlar daha fazla çalışmalı.

Başkan koşuyor onlar depar atmalı.

Ve asla böylesi bir görüntü vermemeli.

Bir yanda gecesini gündüzüne katan bir başkan bir yanda sanki angarya gibi kahvaltıyı yapıp kaçak bürokratlar.

Başkan bey bürokratları daha fazla sahaya sürmeli ve emek harcamalarını sağlamalı.

Gönülsüz olanlar ise yerlerini heyecanla hizmet edecek olanlara bırakmalı.

Bu milletin umutlarını yeşertecek gençler, Bursa’yı geleceğe hazırlayacak hizmetler.

Bu kervanda geri kalmak olmaz.

Her an değerli her hizmet kıymetli.

Son olarak gençlere verdiği değer ve onlarca hizmet için Teşekkürler Alinur Aktaş…

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

TTB ne yazık ki yine şaşırtmadı!

HIZLI YORUM YAP