fbpx
a
reklam

Bu algılar boşuna le bu algılar boşuna…

Köfteci Yusuf gibi her boş bulunan uygun binaya belediyeler özellikle gençler için kütüphane açıyor. Yetmiyor okullar hızla kütüphanelerle donatılıyor. Yusuf’la belediyelerin mekan kapma yarışı var neredeyse (!) Yol, kaldırım, altyapı gibi her gün yapılan ve Bursa’nın çehresini değiştiren işleri saymıyorum bile.

Köfteci Yusuf gibi her boş bulunan uygun binaya belediyeler özellikle gençler için kütüphane açıyor. Yetmiyor okullar hızla kütüphanelerle donatılıyor. Yusuf’la belediyelerin mekan kapma yarışı var neredeyse (!) Yol, kaldırım, altyapı gibi her gün yapılan ve Bursa’nın çehresini değiştiren işleri saymıyorum bile.

Bir yalan uyduracaksın ve bu yalanı yüksek sesle sık sık dillendireceksin diyordu algı yöneten bir azılı muhalif abla. Taktik buydu ve bunu bir süredir uyguluyorlar.

İnsan bu kadar beceriksiz bir muhalefetin bu alanda bu kadar başarılı olmasını parmaklarını ısırarak izliyor azizim. Bu yıl Nobel’i de Oscar’ı da bizim muhalefete vermezlerse kınım kınım kınarım hepsini.

Oyunculuk var, rol var, tiyatro var, dram var, komedi var…

Başroller biraz beceriksiz ama yardımcı oyuncular fena değil. 

Tek eksikleri milleti ahmak sanmaları! At yalanı silsinler yalanını…Hoş iktidar çevreleri de gereken karşı propaganda noktasında oldukça zayıf kalıyor diyebiliriz. Özellikle yerelde. Bursa’da yüzlerce proje yürüyor AK Parti hükümeti ve belediyeleri tarafından. Üstelik büyük kısmı da deve dişi gibi projeler. 

Üstelik sadece yatırım olarak bakmayan arkadaş. Devasa yatırım projelerinin yanında çevre, eğitim, kültür,  sosyal projeler başta olmak üzere şehrin ve halkın her alandaki ihtiyaçlarını karşılayacak işler bunlar.   

Öyle palavradan mevzular da değil. Mesela şahane bir kitap fuarı düzenledi Büyükşehir Belediyesi. İlçe belediyeleri de düzenliyor. Onlarca yazar, sanatçı geliyor her hafta bu şehre farklı programlar için. Gerek ilçe belediyeleri gerekse büyükşehir belediyesi sokak hayvanları ve yaban hayatı için onlarca proje yürüyor. 

Her geçen gün kütüphane sayısı artıyor.

Köfteci Yusuf gibi her boş bulunan uygun binaya belediyeler özellikle gençler için kütüphane açıyor. Yetmiyor okullar hızla kütüphanelerle donatılıyor.

Yusuf’la belediyelerin mekan kapma yarışı var neredeyse (!)

Yol, kaldırım, altyapı gibi her gün yapılan ve Bursa’nın çehresini değiştiren işleri saymıyorum bile.

AK Parti İl Başkanı alsa belediye başkanlarını ve kamu müdürlerini yanına hizmetleri saymaya başlasa bir haftada bitiremez iddia ediyorum arkadaş. Bölse haftaya günde 5-6 saat iste olarak hizmetleri sayar emin olun. 

Niye saymıyorsa o da başka bir enteresanlık. 

Memleketin her salonunda bir etkinlik, her mahallesinde yatırım her sentinde bir icraat var. Bize hizmet gelmiyor diyen mahalle bu gel dişimi kıracağım. Ya arkadaş sen biliyorsun da iktidar kendi yaptıklarını bilmiyor mu diyeceksiniz haklı olarak.

Biliyor tabi ya vakitleri yok anlatmaya ya pazarlamada o kadar başarılı değiller bu işleri. 

Hizmeti AK Parti yapar muhalefet kendini pazarlar anlayacağınız.

Hoş yetersiz muhalefet algı oluşturmayı bile beceremiyor ya o da AK Partilileri biraz rehavete sürüklüyor. 

Alıyorlar ağızlarına bir sakız çevirip çevirip duruyorlar.

Sonra bakıyorlar oradan iş çıkmayacak, başka bir yalanın algının ipine sarılıyorlar. 

Bizdeki muhalefet ne yazık ki kahve muhabbetinden ileriye geçecek bir çapa sahip değil.

Ufuk da vizyon da nizane. Akıl vereyim diyeceğiz, ziyan olmasın diye düşünüyorum.

Onca enerjiyi bir Bursa kitabı yapıp ne eksik ne fazla ortaya koyup, şöyle ben gelirsem şunları yapacağım, bunları yapmak içinde şu kaynakları şu argümanları kullanacağım diyen bir muhalefet gördünüz mü? 

Kolayı var kur tiyatroyu, salla iki yalanı topla 20-30 kişiyi alkışlasınlar olsun bitsin.

Nasıl olsa muhalefete hanım boşamak kolay. Yalanın da vergisi yok. 

Yalanın vergisi yok demişken, hükümet yalana vergi getirse bunların muhalefet edecek lugatı kalmayacak iyi mi? Attın yalan yatır vergiyi. Ne kadar palavra o kadar vergi. 

Hasılı Bursa’da elle tutulur muhalefet yapan birkaç tane bireysel siyasetçi dışında kurumsal siyaset yalandan ibaret. Ne diye başlamıştık bu algılar boşuna le bu algılar boşuna. 

Bak sandık gelecek. Bu yalanlarla millet sandıkta boy ölçüsü alır diyeyim size. 

Yarım aklıyla algı siyasetini kim fısıldıyorsa kulağınıza boş verin onları. 

Bu deveyi gütmek için oturun ders çalışın, dünyaya bakın, coğrafyayı inceleyin, milletin geleceği için projeler üretin ve öyle çıkın milletin karşısına. Öyle kuru palavralar, boş yalanlar, ucuz algılarla olmaz o işler. Tabi muhalefet böyle diye iktidarın düşük yoğunluklu siyaset yapması da ölümcül hata olur o konuda da uyarmış olayım.

————————————-

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Önder Tanır “şah” dedi oyun kuranlar toz oldu.

HIZLI YORUM YAP