a

Bozbey ve Kılıçdaroğlu!

Birkaç gün önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Bursa’daydı malum. Göçmen ağırlıklı ve Lozan vurgulu bir ziyaret oldu. Ertesi gün de Balıkesir’de miting yaptı kendi deyimiyle Bay Kemal.

Birkaç gün önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Bursa’daydı malum. Göçmen ağırlıklı ve Lozan vurgulu bir ziyaret oldu. Ertesi gün de Balıkesir’de miting yaptı kendi deyimiyle Bay Kemal.

Allah’ı var konuşması oldukça güzel ve akıcıydı. Ancak konuştuğuyla yaptığı birbirini tutsaydı olacaktı o iş ama. Karakolda doğru söyler mahkemede şaşar deyiminin tam bir örneğini sergiledi.

Kemal Kılıçdaroğlu 2 yıla yakın bir süre önce Mustafa Bozbey’i, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı açıkladı. Bu ziyaretinde de oldukça öne çıktı Bozbey. Her ne kadar ittifak ortakları ölümüne karşı olsalar da şimdilik geri adım atmıyor Kılıçdaroğlu…

Ama…

İktidara yüklenirken “yolsuzluklar, usulsüzlükler, çeteler” diye başlayan Kemal Kılıçdaroğlu, Büyükşehir için aday gösterdiği Mustafa Bozbey hakkında onlarca iddia ortada dururken, onunla yola devam ediyor.

Mesela Mustafa Bozbey’e “Git kardeşim hakkındaki iddialara yanıt ver. Varsa sıkıntılar onlarla ilgili de çözüm bul gel. Bu halinle nasıl aday gösterelim seni” demiyor. Oysa dürüstlük siyasetinden bahsediyor kendisi. Doğru olanı bu iddialara kurumsal ya da kişisel cevap verilmesi.

İktidara gelince 3-5 maaşlıları atacağım diyor da 3-5 kooperatifle rant düzeneği kurulduğu iddialarına kulak asmıyor. EMİRKOOP, NİLVAK başta olmak üzere kamuoyunun merakla izlediği konularını es geçiyor.

Yıllardır Nilüfer ile rant aynı cümlede kullanılıyor ama bundan rahatsız olmuyor. CHP’liler bile rant işleri nedeniyle isyan ederken CHP Genel Başkanı umursamıyor bile.

Haftalardır Bursa’da bir çok yayın organı belgelerle,iddiaları çarşaf çarşaf ortaya koyuyor. Çıkıp bu iddialara yanıt vermeyen bir adayla, CHP Bursa’da dürüstlük siyaseti yapmaya kalkıyor. Yemez bunu Bursa benden söylemesi.

Tekrar gelelim Kılıçdaroğlu’nun Bursa ziyaretine. Ziyaretin en kalabalık bölümü Nilüfer Belediyesi’nin Stadyum’da verdiği yemek tabiki. Fotoğraflara baktım. Haberleri izledim.

Kurulan masalar dolmuş. 6’lı masanın Bursa il başkanları da Kemal Kılıçdaroğlu ile fotoğraf çektirmek için yarışmış. Ancak en çok dikkatimizi çeken milletvekilliği hayali kuran birkaç CHP’Linin her kareye girme mücadelesi.

Fırat Yılmaz başta olmak üzere yakın arkadaşları Kılıçdaroğlu’na görünmek için ciddi mücadele vermiş. Dahası bir grup Bursa’da ön seçim istiyoruz diye dosya verecek diye iki gün kıyamet koparmışlar. Yeri ve zamanı değil diye iyi mi?

Genel Başkan Bursa’ya gelmiş ve tabandan böyle bir istek ve böyle bir hazırlık var. Zamanı bu zaman değilse ne zaman acep?

Neyse devam edelim. Ve tekrar edelim. Onca iddia ve söylentiyi halının altına süpürerek sorunu çözmüş olmazsınız. Bu İddialar kamuoyunun belleğinde yer ettikçe de istediğiniz propagandayı yapın insanları ikna edemezsiniz. CHP İl Başkanı ve Mustafa Bozbey zaman geçirmeden geçsinler gazetecilerin karşısına ve bu iddiaları açıklasınlar.

Gazeteciler sorsun onlar yanıtlasın. Madem şeffaf siyaset, madem dürüst siyaset, madem ilkeli siyaset. Buyrun o zaman şahane bir fırsat. Hem kendinizi aklama hem de oluşacak algıyı yıkma fırsatı.

Peki Bozbey ve Karaca o sorulara yanıt verebilir mi? Ve dahası sizce CHP Genel Merkezi son tahlilde ittifak ortaklarının tüm bu iddiaları önüne koyduğunda Bozbey ısrarı devam eder mi?

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Bursa’ya harika bir hediye: Havuzlupark