32,8560$% -0.61
36,0150€% 0.08
2.551,53%0,06
4.184,00%-1,32
16.760,00%-1,32
11.156,20%0,15
฿%
Ł%
Ξ%
%
Bingöl’de konutlarının arka kısmında bulunan boş alanda tahta ve hortumdan pota yaparak basketbol oynayan 3 kardeş, yetkililerden mahalleye basketbol alanı yapılmasını istiyor.
Merkeze bağlı Bahçelievler Mahallesi Aşağı Çarşı mevkiinde yaşayan Bayram (14), Cumali (13) ve Devran (10) Demir kardeşler, mahallede oyun alanı bulunmadığı için konutlarının arkasında boş bir alana basketbol potası yapmaya karar verdi. Ellerinde kâfi materyal olmayan kardeşler tahtadan direk ve hortumda da pota yaptı. Kendi imkanları ile pota yaparak basketbol oynayan 3 kardeş, yetkililerden mahalleye basketbol alanı yapılmasını istedi.
Kendilerinin hem 3 kardeş hem de 3 arkadaş olduklarını belirten Bayram Demir, “Balkondan her zaman buraya bakıyorduk, hoş bir yerdi. Buraya geldik, konuştuk ne yapalım diye. Biz de bir basketbol potası yapmaya karar verdik. Burada bulduğumuz gereçler kısıtlıydı, bu türlü tahtadan bir şey yaptık. Tekrar de hoş durdu. Buraya bir basketbol alanı yapılabilir. Yeniden basketbol olması kaide değil de park yahut oyun alanları olur. Biz de çocuğuz zamanımızı oyun oynayarak geçireceğiz, ders çalışacağız. Oyun oynamakta çocukluğun birtakım şartları” dedi.
Konutta canlarının çok sıkıldığını dile getiren Cumali Demir, “Can sorunundan binamızın alt tarafına bir pota yapmaya karar verdik. Tahtalarla ve hortumla bir pota oluşturduk. Ne zaman canımız sıkılsa, gelip basketbol oynuyoruz. Buraya bir oyun alanı yapılmasını talep ediyoruz” diye konuştu.
Sinema tırı mevsimlik personel çocuklarının ayağına gitti