a
  • Haberyum
  • Gündem
  • Başöğretmenlik sınavında 66 bin 422 öğretmenimiz başarılı oldu

Başöğretmenlik sınavında 66 bin 422 öğretmenimiz başarılı oldu

Başöğretmenlik sınavında 66 bin 422 öğretmenin başarılı olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan,

Başöğretmenlik sınavında 66 bin 422 öğretmenin başarılı olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, başarılı olan öğretmenleri tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Öğretmenler Günü münasebetiyle 81 ilden gelen öğretmenlerle Cumhurbaşkanlığı Beştepe Sergi Salonu’nda yemekte bir araya geldi.

Binlerce öğretmenin başöğretmenlik ve uzman öğretmenlik sınavları ile beklediği müjdeli haber de Öğretmenler Günü’nde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi.

Başöğretmenlik sınavı hakkında bilgiler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, başarılı olan öğretmenler hakkındaki verileri açıkladı.

66 bin 422 öğretmenin başöğretmenlik için ter döktüğü sınavda başarılı olduğunu belirten Erdoğan, 516 bin 974 öğretmenin ise uzman öğretmen olma hakkını kazandığını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, programda yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

“Kanun kapsamında uzman ve başöğretmen unvanı almaya hak kazanan öğretmen sayılarını bugün sizlerle paylaşmak istiyorum.

Uzman öğretmenlik sınavına başvuran 432 bin 672 öğretmenimizin 422 bin 368’i sınavda başarılı oldu. Muaf tutulanlarla birlikte 516 bin 974 öğretmenimiz uzman öğretmen olma hakkını kazandı.

” 66 bin 679 uzman öğretmenimiz  başöğretmen olma hakkını kazandı”

Başöğretmenlik sınavına başvuran 68 bin 67 uzman öğretmenimizin 66 bin 422’si sınavda başarılı oldu.

257 uzman öğretmenimiz ise, doktora eğitimini tamamladıkları için sınavdan muaf tutulmuşlardı. Böylece 66 bin 679 uzman öğretmenimiz  başöğretmen olma hakkını kazandı. Gerek kışkırtmalara prim vermedikleri gerekse gösterdikleri üstün başarı dolayısı ile uzman ve başöğretmenlerimizi tebrik ediyorum.

Milli Eğitimi Bakanlığımız da öğretmenlerimizin kazanımlarına kazanım katacak bu süreci süratli ve başarılı bir şekilde yönettiği için kutluyorum.

Değerli misafirler, inşallah önümüzdeki dönemi hep birlikte, Türkiye Yüzyılı yaparak evlatlarımıza daha huzurlu daha müreffeh bir ülke bırakacağız.”

“Nerede bir terörist varsa bu ülkenin güvenlik teşkilatı orada olacak”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarında öne çıkan diğer başlıklar ise şöyle:

“Öğretmenlerimizin kanını döken alçaklara misliyle hesabını sormaya devam edeceğiz. Silahlı kuvvetlerimiz, Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde düzenledikleri hava harekatı ile terör yuvalarını darmadağın ediyor. Parlamentomuzda bundan rahatsız ne idüğü belirsiz birileri var. Nerede bir terörist varsa bu ülkenin güvenlik teşkilatı orada olacak. Gabar’da da olacağız, Cudi’de, Tendürek’te de olacağız. Nerede varsa orada olacağız.

“Öğretmenimize eli kalkanın her şeyini darmadağın ederiz”

Bizim öğretmenimize eli kalkanın her şeyini darmadağın ederiz. Ülkemize yönelik tamamen sona erene kadar, sınırlarımızın içinde ve dışında mücadelemizi sürdüreceğiz.”

kaynak ensonhaber

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Avcılar’da kız öğrencinin ölümü: Müdür için istenen ceza belli oldu