a

Başkan Dündar ve Macera Bursa!

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, en tecrübeli belediye başkanlarından biri hiç şüphesiz. Bir çok şehirden büyük Osmangazi’de 3 dönemdir görev yapıyor.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, en tecrübeli belediye başkanlarından biri hiç şüphesiz. Bir çok şehirden büyük Osmangazi’de 3 dönemdir görev yapıyor.

Bu 3 dönemde yapılan çalışmalar ve yatırımlar var tabi her alanda. Ancak bunlar arasında açılışına kısa bir süre kalan Hamitler’deki Macera Bursa gerçekten takdire şayan bir yatırım olmuş.

Şehirler gelişir ve büyürken en önemli aksamalar yeşil alanlar, park bahçe ve vatandaşların nefes alacakları donatı bölgelerinin olması.

Öyle avuç içi gibi parklar,iki ağaçlı dinlenme bölgeleri ile olmaz o işler. Büyük yeşil alanlar ve bu alanların işlevsel özelliklerle donatılması oldukça önemli.

Hamitlerdeki alan 50 bin metrekare. Oldukça hacimli bir park.

Mustafa Dündar’ın 2014 yılında açıkladığı 16 vizyon projeden biri olan Macera Bursa’nın gerçekleşmiş olması oldukça sevindirici bir durum. Bölge için önemli bir değer, vatandaşlar için hem eğlenme hem dinlenme hem de nefes alma alanı olarak hizmet verecek.

Macera Bursa bünyesinde, adrenalin tutkunları için zipline, zip coaster ve tırmanma duvarı gibi 19 farklı oyun etabının yanı sıra, eğitici doğal çocuk oyun alanları, evcil hayvan parkı, kır kahvesi, yürüyüş yolları, çiçek bahçesi ve tematik park yer alıyor.

Mustafa Başkan, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Vali Yakup Canbolat ve Bursa İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Recep Yalçınkaya’ya gezdirmiş yeni park alanını. Belediyenin servis ettiği habere göre onlar da çok beğenmişler.

Dündar, göreve geldikleri günden itibaren şehre birçok spor ve eğlence merkezi kazandırdıklarını, son olarak macera dolu bir tesisi Bursalılar ile buluşturacak olmanın heyecanını yaşadıklarını aktarmış. Ve alanın enfes bir özelliğini de açıklamış.

İçerisinde 34 farklı türden 233 bin çiçek bulunuyormuş. Nasıl da mahallelerimizdeki o çiçe bahçelerini özledik öyle değil mi. İşte Hamitler’de bu parka giden vatandaşlar o özlemlerini de giderecekler.

Ve park alanın içinde Bursa’nın simgelerinin de olduğu figürleri yer alıyor. Örneğin Irgandı Köprüsü ve Somuncu Baba Fırını. Devamında Hacivat-Karagöz, zürafa, sincap, kuğu gibi 20 farklı figür.

Şimdi AK Partili Osmangazi Belediyesi’nin ve Cumhur ittifakı belediyelerinin yeşil parka ve sosyal donatı alanlarına gösterdiği hassasiyete bir bakın bir de dönün CHP’li belediyelere.

Tamamen gözlerini rant bürümüş durumda. Yeşil alanları allem edip kallem edip ticari alanlara çeviriyorlar. Parklar park olmaktan çıkıp restoranlara, kafeteryalara dönüşüyor. Dahası park alanlarına binalar dikiliyor.

Sorsan CHP çevreci, sorsan yeşile sevdalılar ama bakıyorsun metrekare bırakmıyorlar insanların nefes alabilmeleri için. Dağlara taşlara vurup kendilerini sözüm ona çevreci eylemler yapıyorlar da kentin içinde bir ağaç bırakmamak üzere kurdukları rant işlerini gözde kaçırmaya çalışıyorlar. Güzelim yeşillikleri kaçak yapılaşmaya teslim edip ardından timsah gözyaşları döküyorlar.

Sezarın hakkı sezara. Bakır sorun sorgulayın. Macera Bursa parkı gibi bir park bırakmışlar mı kendi bölgelerinde.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Şehit Ağa Emi’nin ardından