a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Başkan Dündar, afet bölgesindeki çalışmaları yerinde inceledi

Başkan Dündar, afet bölgesindeki çalışmaları yerinde inceledi

Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, zelzele bölgesine istekli olarak giderek çalışmalara dayanak veren belediye işçisine moral verdi.

Depremzede vatandaşlar ile de bir ortaya gelen Lider Dündar, yaraların kısa müddette sarılması için devletin tüm kurumlarının koordineli bir halde çalıştığını söyledi.

Türkiye’yi derinden sarsan zelzelenin akabinde bütün imkanlarını seferber eden Osmangazi Belediyesi, felaketin yaşandığı birinci günden itibaren işçi ve ekipman dayanağının yanı sıra kışlık kıyafet, battaniye,  bebek bezi, yakacak, soba, erzak ve hijyen gerecinden oluşan gereksinim yardımlarını bölgeye göndermeye devam ediyor. Lojistik takviyenin yanı sıra afet bölgesine istekli olarak giden 336 kişilik işçi, paklık ve ilaçlamadan enkaz kaldırımına, sıcak yemek dağıtımından sıhhat hizmetlerine kadar birçok alanda AFAD koordinesinde çalışmalarını sürdürüyor. Gaziantep ve Hatay’daki istekli belediye çalışanını ziyaret eden Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, bölgedeki çalışmalar hakkında bilgi aldı. Lider Dündar, birebir vakitte acının merkezinde depremzede vatandaşlarla bir ortaya gelerek muhtaçlıklarını dinlerken, yaraların kısa müddette sarılması için uğraş gösterdiklerini söyledi.

Osmangazi Belediyesi tarafından 3 adet konteynırın birleşmesiyle oluşturulacak 100 adet yeni ömür alanlarının kurulacağı bölgeyi de gezen Lider Dündar, “Afetin birinci gününden itibaren dünyanın dört bir yanından buraya yardım geliyor.

Devletimizin bütün kurumları, belediyeler burada çalışıyor. Millet olarak seferber olmuş durumdayız. Osmangazi Belediyesi olarak biz de zelzele bölgesinde ağır bir çalışma içerisindeyiz. Yardım tırlarımızın yanı sıra istekli işçilerimiz burada büyük bir fedakarlıkla çalışıyor. AFAD öncülüğündeki enkaz altından kurtarma çalışmalarının akabinde paklık ve ilaçlama, sıcak çorba ve yemek dağıtımı, enkaz kaldırma ve konteynır kurumu üzere işler büyük bir süratle devam ediyor. İnşallah, bu büyük dayanışma ile yaralarımızı en kısa vakitte saracağız.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Başkan Sezer Hatay İçin Çalışmaya Devam Ediyor