32,8560$% -0.61
36,0150€% 0.08
2.551,53%0,06
4.184,00%-1,32
16.760,00%-1,32
11.156,20%0,15
฿%
Ł%
Ξ%
%
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin 1. Başkan Vekili olarak seçildi.
Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin 41. Meclis Olağan Toplantısı Bursa’da gerçekleşti. Mecliste yapılan seçimde Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı olarak seçilen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın 1. Başkan Vekili ise İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban seçildi.
139 Belediye Üye İnegöl Belediyesi dahil Türkiye’nin farklı şehirlerinden toplamda 139 üye belediyenin bulunduğu oluşum, şehirlerdeki iklim değişikliği ve vatandaşların daha da sağlıklı yaşam sürebilmeleri adına gerekli çalışmalar yapacaklar. İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban da Başkan Vekili görevi ile İnegöl’ü tüm yurtta temsil edecek.
Bu yeni görev, Taban’ın İnegöl’ü ulusal düzeyde temsil etme sorumluluğunu artırırken, aynı zamanda şehrin sürdürülebilirlik ve sağlık alanındaki ilerlemesine de katkı sağlayacak. Bu önemli pozisyon, Taban’ın öncü liderlik ve şehir yönetimi alanındaki bilgi ve deneyimine olan güvenin bir yansımasıdır.
Bursa’ya bir Avrupa şampiyonluğu daha