32,8560$% -0.61
36,0150€% 0.08
2.551,53%0,06
4.184,00%-1,32
16.760,00%-1,32
11.156,20%0,15
฿%
Ł%
Ξ%
%
Kırıkkale’nin Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, belediye bünyesinde çalışan işçilere 4 farklı müjde verdi. Yıl sonu prestijiyle aylıklarına artırım yapılacak işçiler yeni yılda minimum fiyatın üzerinde maaş alacak.
Milliyetçi Hareket Partili (MHP) Başkan Osman Türkyılmaz, Garaj Amirliğinde belediye çalışanıyla bir ortaya geldi. Korona virüs önlemlerine uyarak işçilerin hal ve hatırlarını soran Başkan Türkyılmaz, müjdelerini de bir bir sıraladı. Türkyılmaz, çalışan tüm işçilerin sendikaya geçeceğini, yıl sonunda maaşlarına artırım yapılacağını, artık cumartesi günlerini müsaadeli olarak geçireceklerini ve tüm belediye işçisi için uygun fiyatlı yemekhane kurulacağının müjdesini verdi. Verilen haberleri memnunlukla karşılayan işçiler de uzun müddet Başkan Türkyılmaz’ı alkışladı.
Başkan Türkyılmaz’dan üst üste müjdeler
Hususa ilişkin açıklama yapan Türkyılmaz, “Yahşihan Belediyesi olarak verimliliği artırabilmek için Cumartesi günü nöbetçi çalışanlar ve vardiyalılar haricindeki arkadaşlarımızı idari olarak müsaadeli sayacağız. İkinci müjdemiz de, 31 Aralık 2020 itibariyle belediyemizde çalışan hiçbir çalışanımız sendikasız kalmayacak. Üçüncü müjdemiz ise bütün çalışanlarımız taban fiyatın üzerinde bir fiyat alıp, yasal haklarının hepsinden yararlanacaklar. Dördüncü ve son müjdemiz ise belediye bünyesinde çalışan çalışanlarımız için yemekhane kuracağız” dedi.
Işçi müjdeleri mutluluklar karşıladı
Alınan kararlardan duydukları memnuniyeti dile getiren işçiler ise, “Bugün bize sendika, maaş ve hafta sonu müjdesi verdi. Hafta sonu ailemizle daha iyi zaman geçireceğiz. Ayrıyeten vermiş olduğu sendika müjdesi bizim için çok avantajlı bir müjde oldu. Kendisine çok teşekkür ederiz. Vermiş olduğu hafta sonu tatili, sendikanın gelmesi ve maaşlara artırım gelmesi bizi çok keyifli etti. Osman Başkan üzere bir belediye başkanının Yahşihan’da bulunmasından gurur duyuyoruz. İşte Osman Başkan, işte Osman Türkyılmaz” tabirlerine yer verdi.
Gemlik’te Halk Kart hizmeti başladı