fbpx
a

En İyi Adet Söktürücü İlaç (6 Tavsiye)

Adet söktürücü ilaç kullanmayı düşünüyorsanız, doktor tavsiyesi olmadan böyle bir şey yapmamanız gerektiğini bilmelisiniz. Adet olmakta zorlanıyorsanız bunun nedenini öğrenmek için bir uzmandan yardım almalısınız. Sadece o ay, regl tarihinizi erkene almaya ihtiyaç duyuyorsanız yine ilaç kullanmadan evvel hekiminizin önerisine göre hareket etmelisiniz.

Kendi kendinize ilaç kullanmak adet düzeninizi tamamıyla bozabilir ve farklı sağlık problemlerine davetiye çıkarabilir. İnternetteki yazılara bakarak veya çevrenizdeki insanların yönlendirmesiyle herhangi bir ilaca başvurmaktan kaçının.

Adet Duzenleyici Ilac Zararli mi
Adet Duzenleyici Ilac Zararli mi

Adet Düzenleyici İlaç Zararlı mı?


Adet söktürücü ilaçlar
belli oranlarda progesteron-östrojen hormonları barındırıyor. Bunlardan bazıları reçeteli olarak satılırken, bazıları ise reçetesiz temin edilebiliyor. Adeti geciken kadınların en hızlı çözüm yolu olarak tercih ettiği adet sökücü hap çeşitleri, birkaç günde etkisini gösteriyor.

Hamilelik şüphesi olanların adet sökücü ilaç kkullanmaktan uzak durması gerekiyor. Eğer embriyo oluştuysa ve kişi hamile olduğunu bilmeden regl söktürücü ilaç alırsa, maalesef bebekte doğumsal kusurlar gözlemlenebiliyor.

Öte yandan bunların emzirme döneminde kullanımı yine risk meydana getiriyor. Emziren annenin tükettiği besinlerin dahi süt yoluyla bebeğe geçtiğini ve bazen gaz, karın ağrısı gibi problemlere yol açtığını unutmamak gerekiyor.

Hâl böyle olunca, regli söktürücü ilaç da anne sütüne karışarak bebeğe zarar verebiliyor. Bunlar yüksek miktarda kadınlık hormonuna sahip olduğu için, emzirme döneminde kullanılması bebeğin cinsiyet problemleriyle karşılaşmasına sebebiyet verebiliyor.

Adet Söktürücü İlaç İsimleri

  • Luteynyl
  • Advil Liquigel
  • Naprosyn
  • Duphaston
  • Cyclo
  • Tarlusal bunlardan bazıları.

Fakat bu ilaçlar her bünyede aynı sonucu vermiyor. Adet olamamanızın altında ciddi bir problem varsa, en etkili adet söktürücü ilaç bile işe yaramayabilir.

Hızlı adet söktürücü ilaç olarak tercih edilen bu haplar, kullanır kullanmaz hemen etki göstermiyor. Düzenli olarak, uygun dozda alınması gerekiyor. Kişi, genelde ilacı bıraktıktan birkaç gün sonra adet oluyor.

Hastalığın tanısında gecikme yaşanmaması ve tedavi sürecinin daha da zorlaşmaması için bir jinekoloğa görünmeyi ihmâl etmeyin.

1 günde adet söktürücü ilaç, kür ve benzeri şeyler mutlaka iyi gelecek diye bir şey yok, unutmayın. Etkisini görseniz bile, arka planda hangi sorunlara sebep olduğunu bilemezsiniz.

1 günde adet Söktürücü ilaç, En iyi adet Söktürücü ilaç, Tarlusal ilaç, Reçetesiz adet Söktürücü ilaçlar, Adet Söktürücü ilaç Fiyat, Reçetesiz adet Söktürücü ilaçlar Kadınlar Kulübü, Garanti adet Söktürücü, Adet Söktürücü ilaç isimleri,

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Anksiyete Nedir? Nasıl Tedavi Olunur?