a
  • Haberyum
  • Dünya
  • ABD Başkanı Biden, El Kaide liderinin öldürüldüğünü doğrulayıp meydan okudu

ABD Başkanı Biden, El Kaide liderinin öldürüldüğünü doğrulayıp meydan okudu

ABD Başkanı Joe Biden, El-Kaide üst yöneticisi Eymen

ABD Başkanı Joe Biden, El-Kaide üst yöneticisi Eymen Zavahiri’nin Afganistan’da düzenlenen hava saldırısı ile öldürüldüğü iddialarını doğruladı. Biden, “Bu gece bir kez daha netleştiriyoruz ki ne kadar sürerse sürsün, nereye saklanırsanız saklanın, halkımız için bir tehdit iseniz, ABD sizi bulur ve çıkarır.” dedi.

ABD’nin hafta sonu Afganistan’da yaptığı operasyonda El-Kaide lideri Eymen ez-Zevahiri’yi öldürdüğü öne sürüldü. Bu haber dünyada büyük yankı uyandırdı.

BIDEN İDDİALARI DOĞRULADI

ABD Başkanı Joe Biden da El-Kaide üst yöneticisi Eymen Zavahiri’nin Afganistan’da düzenlenen hava saldırısı ile öldürüldüğünü doğruladı. Beyaz Saray bahçesinde kameraların karşısına geçen Biden, Zavahiri’nin Kabil’de ailesi ile saklandığının tespit edildiğini ve kendisinin onayı ile pazar günü insansız hava aracı ile operasyon düzenlendiğini belirtti.

“ADALET” VURGUSU YAPTI

Biden, “Zavahiri gitti ve bir daha asla, Afganistan’ın teröristlerin güvenli bir sığınağı olmasına neden olmayacak ve biz bundan emin olacağız. Bu terörist lider artık yok.” diye konuştu. Zavahiri’ye yönelik operasyon ile “adalet”in yerine getirildiğini kaydeden Biden, 11 Eylül 2001 saldırılarında hayatını kaybedenlerin ailelerine de rahatlama sağlandığını ifade etti.

“HALKIMIZ İÇİN TEHDİTSENİZ, ABD SİZİ BULUR”

Biden, “Bu gece bir kez daha netleştiriyoruz ki ne kadar sürerse sürsün, nereye saklanırsanız saklanın, halkımız için bir tehdit iseniz, ABD sizi bulur ve çıkarır.” dedi. Zavahiri’ye yönelik operasyonu “bir başarı” olarak niteleyen Biden, ABD istihbarat birimlerine de bu konudaki “olağanüstü ısrarları ve becerileri” dolayısıyla teşekkür etti.

kaynak ensonhaber

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

ABD basınından bomba iddia!