32,8560$% -0.61
36,0150€% 0.08
2.551,53%0,06
4.184,00%-1,32
16.760,00%-1,32
11.156,20%0,15
฿%
Ł%
Ξ%
%
TFF 3. Lig 1. Küme Play-Off finalinde, yarı finalde Artvin Hopaspor’u geçen Anagold 24 Erzincanspor ile Bucaspor’u deviren 68 Aksaray Belediyespor kozlarını paylaştı. Erzincan, ilk devrede üstün olan taraftı. Kırmızı-Siyahlılar, 14. dakikada Hasan’ın içeri çevirdiği topta Ethem’in golüyle öne geçti: 1-0.
Siyah-Beyazlılar ise ilk devredeki tek tehlikeli atağında 36’da Ömer ile fırsatı değerlendiremedi. Oyunu rölantiye alan Erzincan, üretken olamasa da rakibine talih tanımadı ve 80’de şampiyonluk kupasının bir ucunu tuttu. Sonradan oyuna giren Uğurcan Bekçi, farkı 2’ye çıkardı: 2-0.
Sürprize müsaade vermediler
Aksaray’da kullanılan kornerde düzgün yükselen Fuat Yaman, 90+2’de grubuna ümit verdi: 2-1. Lakin kalan mühlet geri dönüş için kâfi olmadı. Erzincan bir sürprize müsaade vermeyerek bu sonucun akabinde Play-Off’ta keyifli sona ulaştı.
Kırmızı-Siyahlılar, gelecek dönemden itibaren TFF 2. Lig’de gayret etmeye hak kazandı.
A Milli Futbol Grubu Teknik Yöneticisi Şenol Güneş’in de izlediği müsabakanın akabinde kupa merasimi gerçekleştirildi.
Stat: Gloria Sports Arena
Hakemler: Burak Şeker, Orkun Aktaş, Mehmet Emin Tuğral
Anagold 24Erzincanspor: Ersel Çetinkaya, Abdurrahman Canlı, Yusuf Orhan, Kerem Aktürkoğlu, Erdi Kasapoğlu, Hüseyin Erol, Hasan Kaya (Dk. 61 Uğurcan Bekçi), Talip Pazarlı, Tugay Kırcalı, Muhammed Demirci (Dk. 78 Ayhan Gürbüz), Ethem Erboğa (Dk. 62 Burak Aydın)
68 Aksaray Belediyespor: Gökhan Köstereli, Serhat Velioğlu (Dk. 85 Mustafa Apardı), Fuat Yaman, Ömer Çiçek, Enes Soy (Dk. 38 Hakan Aydın), İlyas Ekiz, Enes Etlik (Dk. 38 Berkay Can), Emre Karadağ, Burak Karapınar, Serkan Gürses (Dk. 46 Recep Metin), Furkan Yıldırım (Dk. 60 Taha Şahin)
Goller: Dk. 14 Ethem Erboğa, Dk. 80 Uğurcan Bekçi (Anagold 24 Erzincanspor), Dk. 90+3 Fuat Yaman (68 Aksaray Belediyespor)
Sarı kartlar: Dk. 66 Ömer Çiçek, Dk. 73 Fuat Yaman (68 Aksaray Belediyespor), Dk. 68 Burak Aydın (Anagold 24Erzincanspor)
Karşıyaka – Turgutluspor maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?